REKLAMA

ceramed patron

Łazienka przy sypialni - pomysły, projekty, aranżacje


artykuł promocyjny

Łączenie różnych przestrzeni ma wiele zalet i cieszy się coraz większą popularnością. Kuchnia z salonem już nikogo nie dziwi. Teraz przyszła pora na połączenie sypialni z łazienką. Wystarczy dobry projekt i możemy się cieszyć wyjątkową przestrzeń niczym rodem z amerykańskich filmów.

Łazienka przy sypialni - pomysły, projekty, aranżacje

fot.: Novellini

 

Łazienka stanowiąca integralną część sypialni, do której jest dostęp tylko z poziomu tego pomieszczenia pozwala cieszyć się wyjątkowym czasem spędzanym wspólnie również w ramach codziennych czynności higienicznych. Prysznic zaraz przy łóżku to z pewnością również oszczędność czasu. Na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej osób, które dysponują odpowiednią przestrzenią. Aby urządzić taki kompleks wypoczynkowy w domu potrzebna jest spora sypialnia.

fot.: Deante

Łazienka połączona z sypialnią może ograniczać się do kilku niezbędnych elementów lub być kompletnie wyposażoną strefą z wanną i prysznicem w zestawie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Takie rozwiązanie polecane jest w przypadku, gdy mamy jedną dużą łazienkę ogólnodostępną na danym pietrze i chcemy zaaranżować sobie dodatkowo wyjątkową strefę relaksu tylko dla siebie. Taka łazienka na wyłączność, zarezerwowana tylko dla właścicieli to spory luksus. Najczęściej urządza się ją spójnie z częścią przeznaczoną do spania, choć może być też przeciwwagą aranżacyjną. To właśnie w sypialni i łazience zaczynamy i kończymy każdy dzień. Jeśli połączymy oba te pomieszczenia zyskamy więcej czasu na wspólne chwile, bez czekania w kolejce. 

 

Sypialnia z łazienką czy łazienka w sypialni

 

Stworzenie jednej przestrzeni sypialniano – łazienkowej wymaga większego nakładu pracy i zaangażowania w realizcję projektu. Często jest to też rozwiązanie zapewniające mniej intymności, ale za to bardzo spektakularne. Wybór łazienki usytuowanie bezpośrednio przy sypialni i z wejściem tylko od strony sypialni jest bardziej praktyczny. Zapewnia wygodę i daje poczucie kameralności przy typowych czynnościach higienicznych. Dobrą praktyką może okazać się stosowanie różnego rodzaju przesłon, jak np. drzwi przesuwne. W razie potrzeby możemy liczyć na pełne odseparowanie obu przestrzeni. Zawsze należy rozważyć indywidualne potrzeby obu stron.  

Łączenie różnych pomieszczeń, oprócz tego, że tworzy klimat sprzyjający wspólnemu spędzaniu czasu, często ma także wymiar bardziej praktyczny. Jeśli prowadzimy nieregularny tryb życia to łazienka na wyłączność może okazać się zbawienna również dla pozostałych domowników.

 

Sypialnia z łazienką - pomysły projektantów

 

Poniżej prezentujemy realizacje różnych biur projektowych pokazujące, jak ciekawie połączyć te dwa pomieszczenia:

  • Pracownia Kramkowska

Wydzielona część pomieszczenia posłużyła na przestrzeń sanitarną. To propozycja kobiecej aranżacji, w której króluje bardzo mocny kolor - pomarańczowy. Spójność obu pomieszczeń wynika nie tylko z konsekwentnego powtórzenia barw, ale zachowana jest też za sprawą szklanej ścianki, która jest tylko symboliczną granicą. Optycznie pomieszczenie pozostało duże, a dwufunkcyjność tej sypialni z pewością podnosi jej prestiż.

Jak połączyć łazienkę z sypialnią - aranżacje

  • Studio Bogaczewicz

Długa i wąska sypialnia pomieściła także dość sporą część przeznaczoną na kompleksową i wygodną łazienkę. Dostępna z sypialni przestrzeń posiada transparentne drzwi i urządzona jest w ciepłej tonacji, w przeciwieństwie do strefy spania, w której dominują szarości i biel.

  • Nasciturus design

Łazienka w dużej sypialni pozostaje w pełnej integracji - wyznacznikiem i podziałem stref użytkowych jest jedynie zróżnicowana podłoga. Ważnym elementem aranżacji jest wanna wolnostojąca na podeście, choć zmieścił się tu też prysznic. Całość utrzymana jest w dość stonowanej kolorystyce z użyciem naturalnych materiałów, jak drewno i marmur. Całość przełamują czarne akcenty. 

Łazienka w sypialni

 


Pomysły na nowoczesną łazienkę - sprawdź także

 Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Novellini, Deante, Pracownia Kramkowska, Bogaczewicz, Nasciturus design


PARTNERZY

CAD Projekt Cerramed         Electrolux kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble  Aurora    Cristalstone  Luxum logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY