REKLAMA

ceramed patron

Jak ustawić oświetlenie w programie do projektowania wnętrz InteriCAD T6


artykuł promocyjny

Bez odpowiedniego oświetlenie nie jesteśmy w stanie właściwie funkcjonować. Musi zatem znaleźć się ono w każdym projekcie wnętrza. Jak dowodzą badania naukowe odpowiednie oświetlenie wpływa na wydajność pracy, a nawet łagodzi objawy niektórych chorób. W branży projektowania wnętrz przykłada się dużą wagę do kwestii oświetlenia.

Jak ustawić oświetlenie w programie do projektowania wnętrz InteriCAD T6

Dobre usytuowanie światła w wizualizacji może zadecydować o postrzeganiu całego wnętrza. By wykorzystywać ten fakt na swoją korzyść, projektanci muszą w przemyślany sposób manipulować ustawieniami światła, a program, na którym pracują, powinien im to umożliwiać.

InteriCAD T6 to profesjonalny program do projektowania wnętrz, który pozwala na projektowanie dowolnego oświetlenia zarówno naturalnego,  jak i sztucznego.

Program wychodzi na przeciw współczesnym ustawieniom kolorów, mocy i kierunku padania światła. Każdy z parametrów możemy modyfikować wedle uznania. Z łatwością wstawiamy nietypowe, punktowe źródła światła, które coraz częściej zadziwiają swoją formą w projektach wnętrzarskich.

Najczęściej wykorzystywanym źródłem światła w wizualizacji jest jednak oświetlenie słoneczne. Oprócz uwydatniania materiałów i przestrzeni w projekcie, światło naturalne wpływa na nasze samopoczucie - gdy jest go zbyt mało, czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni.

Korzystając z InteriCAD T6 mamy możliwość tworzenia wizualizacji na poziomie zdjęć. Dla zwolenników bardziej zaawansowanych technologii możemy zrobić wizualizację 3D, panoramę 360˚ czy animację. Oczywiście jest to tylko narzędzie w rękach projektanta, które dopiero w połączeniu z umiejętnością prawidłowej obserwacji otoczenia, znajomości zjawisk fizycznych dotyczących światła, właściwości materiałów i odbioru barw będzie skutkowało zdumiewającymi wizualizacjami.
 

Obejrzyj poniższy film i dowiedz się, jak w prosty i szybki sposób ustawić odpowiednie parametry oświetlenia w profesjonalnych projektach wnętrz.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: ARCHLine.XP


PARTNERZY

CAD Projekt Cerramed         Electrolux kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble  Aurora    Cristalstone  Luxum logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY