REKLAMA

REKLAMA

Piękno kamienia inspiracją na nową łazienkę


artykuł promocyjny

Marmur i granit pojawiały się w łazienkach nawet w Starożytności. To materiały o wyjątkowych cechach użytkowych i estetycznych. Decydując się na nową łazienkę warto rozważyć użycie kamienia naturalnego, który gwarantuje solidne i długotrwałe wykończenie. Łazienka z kamieniem daje nam mnóstwo możliwości, od projektów z tym naturalnym surowcem w roli głównej, po subtelne urozmaicenie płytek, czy stylową dekorację wybranej strefy. 

Piękno kamienia inspiracją na nową łazienkę

fot.: Niepowtarzalne wzory kamienia pozwolą na stworzenie pięknej łazienki

 

Powrót do natury

Kamień we wnętrzach to naturalne piękno, które pochodzi z natury, czyli jest niepowtarzalne. Często kojarzy się też z luksusem i elegancją, dlatego przypadnie do gustu osobom o wysokich wymaganiach estetycznych. Wyjątkowe wzory i kolory zapewniają niebanalne rozwiązania. Najczęściej decydujemy się na granit i marmur, które słyną z wytrzymałości i mają ponadczasowy charakter. Urządzając łazienkę w duchu powrotu do natury wybierzmy kamień na posadzkę, jako okładzinę ścienną lub w postaci obudowy wanny lub wykończenie strefy prysznicowej. Ważne by tworzywo to było dobrze wyeksponowane, co podkreśli jego piękno. Trzeba przy tym zauważyć, że kamień to także bogata paleta barw.

 

Granit i marmur we wnętrzach - trend ostatnich lat

kamień w łazience - EgaNa rynku łazienkowym trendy zmieniają się bardzo szybko. Wyjątkiem jest tu moda na powrót do natury, w której prym wiodą naturalne surowce, a takim właśnie jest kamień w każdej postaci i odmianie. Nawiązania do świata przyrody widać już od kilku sezonów i z każdym są one coraz mocniej eksponowane. Szczególne znaczenie ma tu sposób urządzania przestronnych salonów kąpielowych, w których można sobie pozwolić na szczególne dekoracje i wyraźne wydzielenie stref użytkowych. W dużej łazience kamień prezentuje się najpiękniej, choć nie ma żadnych przeciwwskazań by znalazł się również na małej powierzchni. Kamień to surowiec neutralny - pasuje do stylu klasycznego i nowoczesnego, nawet w wydaniu minimalistycznym i o purystycznych założeniach. Jak żaden inny surowiec bazuje na naturalnej palecie barw w szerokim spektrum brązów i zieleni, które dzięki charakterystycznym użyleniom doskonale oddają piękno świata przyrody. Kamień coraz częściej zastępuje tradycyjne płytki ceramiczne. Warto użyć go w odnowionej łazience. Na fali zmian w projektowaniu nowoczesnych wnętrz jest także nawiązanie do egzotycznych miejsc. Efekt ten również możemy uzyskać wybierając naturalny kamień. Dzięki temu nawet natrysk może przypominać prawdziwy wodospad. Granit, a nawet marmur można również zastosować jako element kamiennej podłogi z wbudowanym odpływem. W pokoju kąpielowym możemy pokusić się o inspirację kamiennymi schodami, które poprowadzą nas do wanny z jacuzzi na podeście. Interesujących rozwiązań jest znacznie więcej, wystarczy uruchomić wyobraźnię i dobrze przemyśleć projekt nowej łazienki.

 

Kamień w roli głównej w małej i dużej łazience

Decydując się na kamienną łazienkę warto wykorzystać to samo tworzywo na obudowę wanny, na ściany i podłogi. Idąc o krok dalej możemy skorzystać także z sanitariatów wykonanych z tego surowca. Najczęściej jest to umywalka. Dobrze jeśli zostanie wykonana z jednej bryły kamienia, dzięki której wyeliminowane zostaną mechaniczne łączenia. Taki wybór zapewnia szerokie możliwości w zakresie kształtów - w przyrodzie nie ma dwóch identycznych egzemplarzy! Daje nam to ogromne możliwości aranżacyjne. Klasyczną umywalkę można zastąpić ciekawym stożkiem o ściętej podstawie, owalną misę z nieregularnymi krawędziami, czy jeszcze inny wzór. Dopełnieniem koncepcji może być granitowy blat. Najważniejsza jest spójność projektu.

kamień w łazience - Egakamień w łazience - Ega

W łazience o dużej powierzchni dobrym rozwiązaniem jest dzielenie płaszczyzny za pomocą koloru: od jasnych odcieni do ciemniejszych. Zniwelujemy w ten sposób efekt pustej, dużej przestrzeni.

kamień w łazience - Ega

Na mniejszym metrażu warto skorzystać z jasnych barw. Sprawią, że optycznie ściany się oddalą, a łazienka zostanie powiększona. Dla wzmocnienia tego wrażenia warto zawiesić na ścianie lustro, które odciąży aranżację. Używając kamienia naturalnego w małych pomieszczeniach, warto zastosować dwa triki. Pierwszy to ułożenie na wąskiej ścianie płytek w pionie. Takie rozmieszczenie wydłuży wnętrze. Z kolei położenie ich w poziomie sprawi, że przestrzeń się powiększy.

 

Łazienka z kamieniem - właściwości

Dużą zaletą kamienia naturalnego jest możliwość wykorzystania go przy ogrzewaniu podłogowym. Wybierając płytki o mniejszym rozmiarze na posadzkę oraz okładzinę ścienną można zastosować takie o gr. 1cm. Decydując się na większy format płyt zastosowanie będą miały płyty dwucentymetrowe. Warto też dopasować odpowiednią grubość granitu, wykorzystując go jako blat np. pod umywalkę: optymalny wybór to 3 cm.

kamień w łazience - Ega

Użylenia tworzące wzory, ziarna różnej wielkości oraz zróżnicowane kolory - od bieli, przez jasne beże, po szarości, brązy i czerni. To wszystko wpływa na niepowtarzalny charakter kamienia pochodzenia naturalnego. W domowych wnętrzach zawsze wypada wyjątkowo i nie można go porównać do żadnego innego surowca dostępnego na rynku. Decydując się na zakup kamienia naturalnego, warto skorzystać z porad architekta wnętrz. Doradzi on, jaki kamień najlepiej sprawdzi się w łazience i wskaże praktyczne rozwiązania, które nadadzą mu kamiennej trwałości.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Grupa EGA
tel. Infolinia 666 550 666
www: www.ega.pl
mail: ega@ega.plZobacz więcej treści z działu: okładziny gresowe i kamienne
Zobacz więcej treści z działu: podłogi i ściany

REKLAMA


PARTNERZY

  Weber  Rigips Knauf   Elements    kaflando płytki ceramiczne Sapho      logo Śnieżka    Logo MAGNAT Luxum Cristalstone logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY