REKLAMA
Luxum patron


Sztuczne rośliny - idealne rozwiązanie do łazienki


data aktualizacji: 28-10-2019, 09:13

Specyficzne warunki panujące w łazience zmuszają nas do poszukiwania rozwiązań, które sprostają dużej wilgotności oraz odpornych na zmiany temperatur. Do tego warto pamiętać, że wiele łazienek pozbawionych jest okna i zajmuje stosunkowo niewielki metraż. Opisane sytuacje nie sprzyjają uprawie żywych kwiatów, które jednak wnoszą wyjątkowy urok do aranżacji. Pogodzić tą sytuacje mogą sztuczne rośliny. 

Sztuczne rośliny - idealne rozwiązanie do łazienki

Stylowa dekoracja

 

Wszystkich, którzy sztuczne rośliny nadal kojarzą z tandetą i rozwiązaniem dla leniwych, zapraszamy na niesamowitą podróż po ciekawych przykładach obalających te mity. Dowodem na to są oryginalne kompozycje oraz fakt, że niemal wiernie odwzorowują one żywe rośliny. Do tego nie musimy pamiętać o podlewaniu, dbać o dostateczną ilość światła, a ich urok pozostanie z nami przez wiele lat. Warto również zwrócić uwagę, że żywe rośliny rozrastają się i to, co na początku idealnie pasowało do danej aranżacji, z czasem przestaje tworzyć spójną całość.

>> Zobacz więcej kompozycji <<

 

Sztuczne czy naturalne - na co warto postawić

 

Rośliny naturalne mają przewagę nad tymi sztucznymi w kwestii właściwości. Zielone liście oczyszczają powietrze, regulują stężenie różnych zanieczyszczeń w pomieszczeniu oraz produkują tlen. Z kolei rośliny sztuczne dają nam komfort bezproblemowej pielęgnacji oraz możliwość wybrania nawet najbardziej egzotycznego gatunku. Dostępne na rynku sztuczne kwiaty coraz częściej wykonane są z najwyższą starannością, niekiedy wręcz trudno uwierzyć, że nie są prawdziwe. Odczarowanie przekonań o sztucznych roślinach możliwe jest tylko za pomocą przykładów.

>> Sprawdź pozostałe propozycje <<

 

Dekoracje ze sztucznych kwiatów - hit aranżacyjny

 

Choć nigdy w pełni nie zastąpią żywych roślin, to są całkiem ciekawą alternatywą. Na rynku możemy znaleźć coraz to nowsze propozycje, które odpowiadają zmieniającym się trendom. Z nimi niestraszne nam jest sprzątanie ziemi z dywanu, ani tym bardziej ryzyko zmarnowania pieniędzy, gdy żywa roślina zwyczajnie źle znosi zmianę warunków. Często takie rośliny są też tańsze.

>> Można stworzyć również własne ozdoby na bazie sztucznych roślin <<

 

Kwiaty, trawy, sukulenty i mchy - różnorodność wyboru

 

Sztuczne rośliny są dobrym rozwiązaniem w zasadzie wszędzie. Pasują niemal do każdego stylu i wnętrza. Jednym do gustu mogą przypaść kwiaty w wazonie, innym wysokie trawy w doniczce, a jeszcze innym kompozycje utworzone z sukulentów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także imitacje mchu. Decydując się na sztuczne rośliny, możemy sobie pozwolić na gatunki, które w naszych warunkach byłoby bardzo trudno utrzymać, jak na przykład drzewka bonsai lub orchidee. Bardzo modne są również mini szklarnie, w których możemy połączyć różne rośliny.

>> Wszystkie rośliny dostępne są w sklepie emako.pl <<


Kontakt w sprawie produktów:

EMAKO.pl
tel. 71 308 79 94
www: emako.pl
mail: sklep@emako.plZobacz więcej treści z działu: trendy w łazience

REKLAMA


PARTNERZY

logo Śnieżka  Emako Luxum Cristalstone Riho  logo Elkamino Dom Novellini       Elements KOŁO   logo Piramida   Sapho     Deante Invena    SanSwiss             Electrolux     logo Defra             Oras     APM MORKOM   logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY