REKLAMA

ceramed patron

Nowe możliwości w dokumentacji technicznej CAD Decor PRO i CAD Decor 3.1.1 oraz CAD Kuchnie 7.1.1


artykuł promocyjny

Elastyczność i nowe możliwości to cechy, które w dużej mierze kształtują pracę projektantów. Popularne oprogramowanie od CAD Projekt K&A w wersji 3.1.1 i 7.1.1 zostało przygotowane do pracy w nowej rzeczywistości, z którą przyszło nam się zmierzyć po wybuchu pandemii.

Nowe możliwości w dokumentacji technicznej CAD Decor PRO i CAD Decor 3.1.1 oraz CAD Kuchnie 7.1.1
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Oprogramowanie firmy CAD Projekt K&A rozwijane jest od lat, tak, by zawsze odpowiadać na aktualne potrzeby rynku. Pierwszym krokiem było wprowadzenie nowej jakości fotorealistycznego renderingu w czasie rzeczywistym oraz profesjonalnej dokumentacji technicznej w każdym programie. Zmiana ta została wprowadzona w październiku 2018 r. i okazała się ogromnym sukcesem firmy, co jeszcze mocniej utwierdziło jej przedstawicieli o  konieczności wnikliwej obserwacji nowego sposobu pracy i reakcji użytkowników. W efekcie w styczniu 2020 roku wprowadzono kolejną bardzo ważną aktualizację, a już w lipcu tego roku powstała najnowsza wersja 3.1.1 i 7.1.1. Wspólnie udało się stworzyć optymalne i kompletne narzędzie do pracy dla projektantów wnętrz.

 

Po co te zmiany?

 

Wszystkie zmiany są efektem potrzeb rynku, a przy COVID 19 elastyczność nabiera nowego i głębszego znaczenia. Świadomość tego ma cała branża projektantów wnętrz, którzy jeszcze bardziej cenią stabilne i szybkie narzędzie do codziennej pracy. Kreatywny zespół CAD Projekt K&A na przełomie 2019/2020 skupił się na wprowadzeniu szeregu usprawnień i nowych funkcjonalności w programach CAD Decor PRO, CAD Decor, CAD Kuchnie rozwijając to, co w projektowaniu najważniejsze. Konkret i emocje, czyli dokumentację techniczną i moduł Render PRO. Programy do projektowania wnętrz od poznańskiej firmy, zwłaszcza w nowej odsłonie, stworzone są zarówno dla architektów i projektantów wnętrz, jak i dla utalentowanych indywidualności, które odkryły w sobie nową pasję.

Program CAD Decor PRO 3.0, który na rynku pojawił się w październiku 2018 r., został odebrany z dużym entuzjazmem. Projektanci otrzymali wówczas w jednym programie totalne fotorealistyczne wizualizacje, które mogli wygenerować w kilka minut, nowe opcje prezentacji swoich projektów (panorama sferyczna na FCB) oraz profesjonalną, elastyczną i przyjemną w odbiorze dokumentację techniczną. Nowe wersje programów ze stycznia tego roku to z kolei szereg drobniejszych poprawek, dzięki którym projektowanie wnętrz i przygotowanie kompletnej dokumentacji technicznej stało się jeszcze prostsze, bardziej spójne i intuicyjne, zwłaszcza przy większych projektach.

Kolejna aktualizacji to kolejny krok milowy. Przy wersji 3.1.1 i 7.1.1 szczególny nacisk postawiono na dokumentację techniczną. Pojawiły się w niej jeszcze dwie bardzo konkretne i zaawansowane funkcjonalności, o które intensywnie zabiegali użytkownicy programów. Mowa tutaj o wdrożeniu rysunku zbiorczego oraz zarządzaniu symbolami w dokumentacji.

 

O co chodzi z tym rysunkiem zbiorczym?

 

Rysunek zbiorczy to funkcjonalność, o którą od dłuższego czasu upominało się środowisko osób korzystających z oprogramowania. Dodanie tej możliwości wiązało się z szeregiem zmian w kodzie programu, na co pracował sztab specjalistów od programowania. Później przyszedł czas testów i analiz, który został zakończony pomyślnie. I tym razem możemy mówić o pełnym sukcesie, bo program został wzbogacony o nowe możliwości prezentacji projektów wnętrz, które są teraz bardziej czytelne i zrozumiałe dla większości wykonawców czy inwestorów.

Sam rysunek zbiorczy w CAD Decor PRO 3.1.1, CAD Decor 3.1.1 i CAD Kuchnie 7.1.1 nie jest skomplikowanym narzędziem. W dokumentacji technicznej stanowi on dodatkową stronę, na której użytkownicy mają możliwość przedstawienia jednocześnie kilku widoków wybranych rzutów i kładów, a także innych elementów typu obrazy, tabele, legendy.

Program pozwala wstawić aż 25 pól - wszystko odbywa się szybko i intuicyjnie, a zakres prezentacji jest znaczenie rozszerzony, co w wielu przypadkach znacząco ułatwia pracę projektanta. Nie zabrakło również praktycznych warstw rysunku, które automatycznie zaznaczają się na liście, jeśli tylko zaznaczymy lub dodamy dany obiekt. Użytkownik może zatem szybko ukryć lub usunąć wszystkie obiekty danej warstwy. Na liście obiektów pojawiła się nowa pozycja związana z ukryciem linii granicznej, jeśli jej obecność nie jest pożądana. Do swoich oczekiwań możemy dostosować nawet wygląd legendy.

 

Nowe zarządzanie symbolami...

 

W trakcie pracy część projektantów spotykało się z brakiem odpowiednich, specyficznych symboli w dokumentacji technicznej. W nowej odsłonie ten problem przestaje mieć znaczenie, ponieważ każdy użytkownik dostaje opcję stworzenia swoich zestawów symboli. Jest to bardzo ważny krok w kierunku spersonalizowanej dokumentacji i szybszego powstawania rysunków technicznych. Nowością jest także podczytywanie w dokumentacji symboli przyłączy wstawionych w środowisku CAD.

Edytor symboli to nowe narzędzie pozwalające na tworzenie oznaczeń z kształtów dostępnych w programie, jak i również z tekstów, odnośników i linii wymiarowych. Tworzenie własnych symboli można oprzeć również na modyfikacji już istniejących (usunięcie niepotrzebnych części, dorysowanie kształtów czy dodanie tekstu). Samodzielnie utworzone symbole można usuwać, a także zmieniać nazwy kategorii, do których zostały przypisane. Tak jak dotychczas, elementy te podlegają skalowaniu z możliwością zmiany opisów w legendzie. Dodatkowo gotowa lista symboli elektrycznych, budowlanych oraz okien i drzwi, została poddana wizualnym poprawkom, a skale poszczególnych symboli wyrównane.

 

Przekonaj się sam jak działają najnowsze wersje programów!

 


„Kolejne aktualizacje oprogramowania czy usług firmy CAD Projekt K&A powstają na skutek dokładnie zweryfikowanych i „przepracowanych” sugestii ich użytkowników, zbieranych przez nas skrupulatnie z różnych platform i w różny sposób. Inspiruje nas kreatywność i niezależność naszych klientów. Dlatego przy rozwoju oprogramowania tak bardzo skupiamy się na elastyczności naszych aplikacji, w których znajdziecie różne drogi dojścia do tego samego efektu. Wokół naszej marki i produktów udało nam się nam wykreować wyjątkową społeczność, która wspiera się nawzajem w swojej pracy, zwłaszcza w tym nowym postpandemicznym świecie. Mam tu na myśli galerię projektantów i bank modeli 3d na naszej www czy coraz liczniejsze grupy na Facebooku naszych użytkowników, zarówno te niezależne, jak i stworzona przez nas inicjatywa #uczsięzdalnie. Jeszcze kilkanaście lat temu było nam trudno, kiedy zaczynaliśmy na polskim rynku projektowania wnętrz zdominowanym przez produkty z dziesiątkami lat tradycji i przytłaczającym kapitałem. Byliśmy jednak bardzo zdeterminowani, ponieważ wiedzieliśmy, że nikt do tej pory nie stworzył tak dobrego i tak wyspecjalizowanego programu do projektowania wnętrz. Dzisiaj, reagując szybko i elastyczne na zmiany w branży projektowania wnętrz i na nowy świat dla nas wszystkich, możemy powiedzieć, że MAMY TO :)!” komentuje Justyna Drogowska, Marketing&PR Manager CAD Projekt K&A.

 

Co dalej?

 

Rozwój i dążenie do produktu doskonałego to wyzwania na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Podążanie za wizjami użytkowników jest celem, któremu nie zagrażają ani trudne wydarzenia 2020 roku, ani wakacyjna atmosfera najbliższych miesięcy. Firma CAD Projekt K&A nie zwalnia tempa. Ostatnia, opisywana powyżej, aktualizacja z 2.07.2020 r. ma już kolejne 7 updatów i usprawnień, a w planach producent ma następne strategiczne zmiany w swoim oprogramowaniu i wyzwania projektowe.

Kontakt w sprawie produktów:

CAD Projekt K&A Spółka z o.o.
tel. +48 61 662 38 83
www: www.cadprojekt.com.pl
mail: biuro@cadprojekt.com.pl
PARTNERZY

CAD Projekt Cerramed         Electrolux kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble  Aurora    Cristalstone  Luxum logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY