REKLAMA

ceramed patron

Projektowanie łazienki - 6 największych błędów według architektów


artykuł promocyjny

Urządzanie łazienki to wyzwanie. Wie o tym każdy, kto choć raz stanął przed próbą pogodzenia oczekiwań wszystkich domowników. Poniżej zebraliśmy 6 największych gaf, które, zdaniem architektów i projektantów, zdarzają się w czasie remontu łazienki. Razem z CORAM DIY podpowiemy również jak im zaradzić.

Projektowanie łazienki - 6 największych błędów według architektów
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Misz-masz wzorów i kolorów

 

Duży wybór w sklepach nie ułatwia nam zadanie. Jeśli damy ponieść się fantazji i wybierzemy zbyt wiele wzorów na etapie wybierania płytek, później łatwo możemy przesadzić z dodatkami. Sytuacja, gdy łazienka aż pstrzy się od kolorów i faktur, nie jest zbyt komfortowa.

Jak temu zaradzić? Na etapie wykańczania łazienki warto trzymać się 2-3 kolorów, z których co najmniej połowę niech stanowią zgaszone barwy (biel, brąz, grafit itp.). Jeśli kafelki już są kolorowe, dobierz do nich wszystkie dodatki z jednej, monochromatycznej serii, jak np. Sealskin Brix lub Tiger Nomad. Chodniki i ręczniki też mogą być jednobarwne i gładkie.

coram

 

Za mało miejsca do przechowywania


Istotnym grzechem popełniamy przez wielu, jest zbyt mała ilość schowków. To bardzo częsty błąd w łazienkach, gdzie projektuje się miejsce na pralkę, szafkę z lustrem i... niewiele więcej. Z czasem nawet najlepszy projekt zostanie zburzony, bo gdy nagromadzą się tubki i buteleczki na blacie czy w okolicy zlewu, to wnętrze traci swój praktyczny charakter i robi się problem ze znalezieniem czegokolwiek.


Jak z tego wybrnąć? Korzystaj z szafek ściennych, koszy i pudełek, jak Sealskin Grace. Jeśli masz mało miejsca w szafkach, powieś ręczniki na pionowym wieszaku jak ten z serii Sealskin Brix, a zawadzające buteleczki i sprzęty ukryj w zwolnionej szufladzie. Zainwestuj na etapie projektu w pojemne szafki jak Tiger Frames.

Coram


Funkcja bez efektu wow


Podstawowe elementy do wystroju łazienki możemy kupić podczas codziennych zakupów w niemal wszystkich marketach i sklepach wielobranżowych. Efekt? Mamy spełnione proste funkcje, ale nagromadzone przedmioty są przypadkowe i brak efektu „wow”. Nasza łazienka nie prezentuje się zbyt estetycznie.


Jak to zmienić? Wystarczy postawić na kilka, ale lepszej jakości dodatków w jednakowej stylistyce, np. z akcentami miedzi (Sealskin Brix, Tiger Urban) lub złota (Tiger Tune, Tiger Splash).

Coram

 

Tylko jeden kształt i kolor


Wiele osób trzyma się podczas remontu znanych sobie rozwiązań. Do tego stopnia, że w trakcie kolejnej zmiany wystroju jedna owalna umywalka zostaje zastąpiona przez następną i... nic się nie zmienia.


Jak to wyeliminować? Warto eksperymentować z kształtami i kolorami, np. wybierając modne ostatnio kolorowe, betonowe umywalki czy czarną, prostokątną umywalkę Tiger Boston. To samo dotyczy wanien i sedesu.

 

Nie zapomnij o oświetleniu


Światło ma wielką moc zmieniania przestrzeni. Odpowiednio dobrane będzie podkreślać jego zalety, ale trzeba też uważać, by nie wydobywało wad wnętrza. Mądrze zaprojektowane sprawi, że łazienka będzie bardziej praktyczna i przytulna. Mimo tej wiedzy rzadko zmieniamy lampy w łazience, bo ich demontaż bywa kłopotliwy.

Jak to zmienić? Nawet jeśli nie masz miejsca na nowe lampy, zdecyduj się na listwy LED dookoła wanny lub lustra (znajdziesz takie w katalogu Tiger). Sprawdź, jakie światło wolisz: ciepłe czy zimne. Następnie zamów lampkę Tiger, której żarówka ma barwę właśnie z tego spektrum.

 

Strach przed naturalnymi materiałami


Naturalne materiały, takie jak drewno czy bawełna, mogą być w łazience kłopotliwe, ale dodają aranżacji klasy. Bez nich łazienka cała w plastiku i szkle może wyglądać sztucznie.


Co z tym można zrobić? Dobierz drewniane akcenty choćby w dodatkach, jak haczyki Tiger Sem czy akcesoria z kolekcji Sealskin Grace. Zamiast poliestrowych, wybierz kosze na pranie z naturalnych tkanin, które też znajdziesz w katalogu Sealskin.

Kontakt w sprawie produktów:

Coram DIY
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: coram@coram.pl
PARTNERZY

CAD Projekt Cerramed         Electrolux kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble  Aurora    Cristalstone  Luxum logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY