REKLAMA

REKLAMA

Patron sekcji - SFA Poland

Pompy łazienkowe IBO


data aktualizacji: 09-07-2021, 10:14

Zapewnienie pełnej drożności odpływów kanalizacyjnych wpływa na komfort korzystanie z łazienki i kuchni. W większości przypadków odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja spełnia nasze oczekiwania, ale są też mieszkania, w których pomieszczenie sanitarne zostało przeniesione w miejsce bez dostępu do pionu kanalizacyjnego. W takiej sytuacji warto wspomóc grawitacyjny spadek urządzeniami mechanicznymi, dzięki którym odpływ z brodzika, wanny, zlewu, pralki, czy WC będzie ciągły i szybki. W tym celu stosuje się pompy sanitarne. Poniżej prezentujemy wybrane modele IBO przeznaczone do małych łazienek, do ścieków z i bez fekaliów.

Pompy łazienkowe IBO

Zastosowanie


Możliwość zastosowania w każdym pomieszczeniu, w którym nie ma podłączenia do grawitacyjnej kanalizacji sanitarnej. Głównie w przerabianych na potrzeby sanitarne piwnicach, strychach i poddaszach oraz innych tego typu miejscach.

 

Pompy IBO


Sanibo mini
to sanitarna pompa toaletowa o jednej z najbardziej zaawansowanych i bezawaryjnych konstrukcji dostępnych na rynku. Stosowana w łazienkach i kuchniach, posiada w pełni automatyczne odpompowania wody z sanitariatów oraz urządzeń wykorzystujących wodę. Urządzenie uruchomia się automatycznie w momencie, gdy poziom cieczy wyniesie 55 mm oraz wyłącza, gdy spadnie do poziomu 25 mm. Sprawdza się w sytuacjach, w których zlew lub brodzik znajdują się poza pionem kanalizacyjnym, bądź poniżej poziomu odpływu ścieków z budynku. Małe rozmiary urządzenia oraz cicha praca, pozwalają na dyskretną pracę pompy oraz umieszczenie jej np. w szafce pod umywalką. Pompa posiada dwa otwory do podłączenia np. brodzika oraz zlewu.

 Sanibo mini - sanitarna pompa toaletowa

W zestawie z pompą znajdują się:

 • Komplet zaślepek: 40 mm
 • Zawór zwrotny kolanowy 28 mm/32 mm
 • Zestaw obejm ze stali nierdzewnej

 

W pełni automatyczna pompa Sanibo 4 to wysokiej klasy przepompownia ścieków wyposażona w trzy wejścia przeznaczone do odprowadzania ścieków z toalety oraz umywalki/zlewu (jeden główny 100 mm przeznaczony na toaletę, dwa 40 mm pod brodzik lub umywalkę). Pompa została wyposażona w wyłącznik automatycznie sterujący jej pracą, dzięki czemu po napełnieniu urządzenia pompa włączy się samoczynnie. Urządzenie daje również możliwość ręcznego uruchomienia. Charakteryzuje się wyjątkową cichą pracą, dzięki czemu idealnie sprawdza
się w użytku domowym. Zwiększona wydajność pompy aż do 300 l/min to zasługa wirnika z dużą wysokością łopatek, które doskonale radzą sobie z wpływającymi do pompy nieczystościami. Wysokość podnoszenia 9 metrów w pionie i 90 metrów w poziomie całkowicie eliminuje konieczność grawitacyjnego odprowadzania ścieków. Urządzenie przystosowane do pompowania cieczy o temperaturze do 90°C.


W zestawie znajdują się:

 • Pompa do WC
 • Komplet zaślepek: x 2 (40mm), x 1 (100mm)
 • Zawory zwrotne x 2 szt.
 • Zestaw obejm x 8szt.

 

Sanibo 5 to kolejny przykład łazienkowej przepompowni ścieków najwyższej jakości i o niezwykle szerokim zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu trzech wejść może służyć do odbioru ścieków np. z wanny, pralki i sedesu. Nieużywane wejścia można zaślepić za pomocą dołączonych zaślepek, a pompa może być stosowana również w kuchni, bez konieczności podłączania sedesu. W wyposażeniu znalazł się wyłącznik pływakowy automatycznie sterujący pracą urządzenia, po napełnienie urządzenia pompa włączy się samoczynnie. Oczywiście istnieje także możliwość ręcznego uruchomienia. Pompa WC może pracować z cieczami o temperaturze do 40°C (krótkotrwale do 60°C) do 2 minut. Wysokość podnoszenia 9,5 metrów w pionie i 100 metrów w poziomie całkowicie eliminuje konieczność grawitacyjnego odprowadzania nieczystości. Pompa SANIBO 5 jako jedyne markowe urządzenie dostępne na rynku wyposażona została w obudowę silnika, kosz i rozdrabniacz ze stali nierdzewnej dające gwarancję niezawodności, a wysokiej mocy silnik pompy posiada wbudowane zabezpieczenie termiczne. Urządzenie wykonane wg najwyższych standardów europejskich.

 Łazienka z przepompownią ścieków - dla kogo

W zestawie znajdują się:

 • Pompa do WC z rozdrabniaczem
 • Komplet zaślepek: x 2 (40mm), x 1 (100mm)
 • Zawory zwrotne x 1
 • Zestaw obejm x 8

 

SANIBO B to przykład łazienkowego pomporozdrabniacza z wlotem bocznym przeznaczonym w głównej mierze do usuwania ścieków z toalety. Jednak dzięki zastosowaniu trzech wejść może służyć do odbioru ścieków również np. z wanny, pralki i sedesu. Wyjątkowo cicha praca oraz bardzo smukła budowa pozwala na zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy, również w stelażach podtynkowych. Pompa została wyposażona w wyłącznik pływakowy automatycznie sterujący jej pracą, system jest analogiczny to zastosowanego w przepomopowni SANIBO 5 oraz 6. Sanibo B daje możliwość pompowania cieczy o temperaturze do 40°C (krótkotrwale 60°C) do 2 minut. Wysokość podnoszenia 9,5 metrów w pionie i 100 metrów w poziomie.


W zestawie znajdują się:

 • Pompa do WC z rozdrabniaczem
 • Komplet zaślepek: x 2 (40mm), x 1 (100mm)
 • Zawory zwrotne x 1
 • Zestaw obejm x 8

 

Pompa Sanibo 6 jest nową wersją najbardziej popularnej przepompowni SANIBO 5. Również jest to najwyższej jakości w pełni automatyczny pomporozdrabniacz toaletowy, wyposażony w trzy wejścia przeznaczone do odprowadzania ścieków z toalety, brodzika, wanny lub umywalki. Ważnym usprawnieniem jest zwiększenie klasy szczelności do poziomu IP 55, a silnik został wyposażony w zabezpieczenie termiczne.

W zestawie znajdują się:

 • Pompa do WC
 • Komplet zaślepek: x 2 (40mm), x 1 (100mm)
 • Zawory zwrotne x 2 szt.
 • Zestaw obejm x 8szt.

 

PARAMETRY 

Nazwa Podnoszenie
(m)
Wydajność
(l/min)
Moc
silnika
(W)
Wymiary
d/w/s
(cm)
Waga
(kg)
Temp.
max
(°C)
PH
cieczy
Inne
MINI 6,5 100 300 35/15/16 4,5 45 4-10 -
SANIBO 4
9 300 600 51/32/22 9,5 90 4-10 IP 44
SANIBO 5
9,5 150 600 44/29/24 8,5 40 (60)* 4-10 IP 44
SANIBO B
6,5 125 450 45/31/15 6,5 40 (60)* 4-10 IP 55
SANIBO 6
9,5 150 600 51/32/22 9,5 90 4 - 10 IP 44

Kontakt w sprawie produktów:

IBO POMPY
PHU DAMBAT Producent pomp

tel. +48 22 721 11 92 +48 22 721 02 17
www: www.dambat.pl
mail: biuro@dambat.plZobacz więcej treści z działu: kanalizacja i odwodnienia
Zobacz więcej treści z działu: woda i kanalizacja

REKLAMA


PARTNERZY

  Cedor   Werit Ferdom    Invena  Sfa Poland nVent   Elements FENIX  Grupa Armatura

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY