REKLAMA

ceramed patron

Projektujesz łazienkę? Zobacz o czym pamiętać


artykuł promocyjny

Remont — to słowo niektórym dodaje skrzydeł do działania, innych przyprawia o zawroty głowy. Jedno jest pewne, do każdej zmiany w naszym mieszkaniu powinniśmy podejść profesjonalnie, dobrze się przygotować i zadbać o kilka istotnych szczegółów. Poniżej prezentujemy kilka patentów dotyczących remontu łazienki, która należy do jednego z najbardziej wymagających pomieszczeń.

Projektujesz łazienkę? Zobacz o czym pamiętać
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Jak jednak upewnić się, czy wybrany przez nas rozkład i styl są odpowiednie? Czy nie przekroczymy budżetu? Czy nasza inwestycja sprawdzi się przez lata? Odpowiedź jest banalna, zacznij od dobrego projektu, który jest ważny szczególnie w łazience.

Łazienka to jest to pomieszczenie w naszym domu, którego projekt powinien być doskonale przemyślany. Chcemy, żeby była ona funkcjonalna dla wszystkich domowników, a oprócz tego, powinna być jeszcze estetyczna, elegancka i stylowa.

Projektujesz łazienkę? Zobacz o czym pamiętać

Styl łazienki powinien być spójny z pozostałymi pomieszczeniami w domu

 

Okno

 

Nikt z nas nie przepada za małymi, ciemnymi, zawilgotniałymi łazienkami. Wybierając na łazienkę pomieszczenie z oknem, zyskujemy dodatkowy bonus w postaci cyrkulacji powietrza, a to ważny krok, by zapewnić sobie odpowiednie warunki na relaks po trudach codziennego dnia. Okno fantastycznie doświetla pomieszczenie, wnosi do niego odrobinę magii — nocne niebo obserwowane w czasie kąpieli, uspokajający widok zieleni, a także możliwość wnikania do wnętrza zapachów i dźwięków przyrody z pewnością podniosą rangę pomieszczenia. Jeśli jednak na okno nie mamy szansy, możemy pomyśleć o świetliku, który zadba o naturalne światło i świeże powietrze, dzięki czemu łazienka będzie bardziej komfortowa.

Okno w łazience to często elegancki element aranżacyjny, który nadaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru

 

Położenie łazienki

 

Zdaje się, że chyba nikt nie chciałby mieć łazienki umieszczonej naprzeciwko kuchni czy salonu, zgadza się? Jest to pomieszczenie, które będzie używane przez całą rodzinę, każdego dnia. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy ją schować, gdzieś w szarym kącie, na końcu ciemnego korytarza, gdzie nikt jej nie znajdzie. Ważne jest jednak, żeby zachować pewien rodzaj dystansu, separacji, prywatności. Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy, są przyjaciele konsumujący pyszną kolację i patrzący na toaletę.

Umiejscowienie łazienki w domu zależy od tego, czy posiadamy jedno, czy więcej pomieszczeń sanitarnych

 

Toaleta

 

Gdy wchodzimy do łazienki, to nasz wzrok powinien trafić na coś atrakcyjnego. Najczęściej jest to umywalka lub wanna na przykład wolnostojąca. Zdecydowanie nie powinna to być jednak toaleta. Ta część łazienki możemy nawet dyskretnie przysłonić, schować za ścianką, oczywiście, jeśli metraż nam na to pozwala.

W aranżacji łazienki warto podkreślać swój unikalny gust. W tej roli najlepiej sprawdzają się dodatki, ale także wyjątkowe i przyciągające wzrok meble, wzorzyste podłogi, stylowe baterie, czy lampy.

 

Murowany brodzik

 

Kabina typu walk-in i odpływ liniowy sprawią, że łazienka będzie się wydawała większa i przestronniejsza. Niegdysiejszy stereotyp, praktycznego wymurowanego brodzika odchodzi już w niepamięć. I bardzo dobrze, tego typu rozwiązania są po prostu nieestetyczne i ograniczają przestrzeń.

Projektując łazienkę na lata, warto wybrać rozwiązania bezprogowe

Ponadto kabina walk-in to świetna opcja dla osób, które planują zestarzeć się w swoim domu. Wprowadzenie tego typu rozwiązania jest dość łatwe do osiągnięcia w nowej lub przebudowanej łazience, należy tylko upewnić się, że zostało to ujęte w projekcie.
 

WARTO WIEDZIEĆ - O czym pamiętać aranżując łazienkę dla seniora.

Ważne jest, aby stworzyć osobom starszym odpowiednie warunki do samodzielnego korzystania z łazienki. Na rynku można znaleźć wiele pomocnych akcesoriów, które znacznie ułatwiają seniorom poruszanie się po łazience. Od uchwytów ułatwiających wstawanie, krzesełka pod prysznic, bezprogowe wejścia do brodzika czy wanny z „drzwiami”. Dzięki takim rozwiązaniom osoby starsze mogą być bardziej niezależne w łazience. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na długość węża prysznicowego, aby senior mógł swobodnie korzystać z niego, siedząc na krzesełku. Większą niezależność i wygodę gwarantują także nakładki podwyższające na sedes, które ułatwiają siadanie i wstawanie bez użycia siły.

 

Rozmiar

 

Bez względu na to, czy przebudowujemy, remontujemy lub też tworzymy od podstaw naszą łazienkę, musimy pamiętać, że nie liczy się rozmiar, tylko sposób zagospodarowania przestrzeni. Oczywiście, ważny jest design mebli łazienkowych i dodatków, najważniejsze jednak jest to, aby łazienka była funkcjonalna i zaspokajała potrzeby wszystkich mieszkańców.

Warto zainwestować w dobry projekt, który pozwoli rozplanować nasze wnętrze użytecznie, praktycznie i pięknie, tak aby posłużyło nam przez lata.

Kontakt w sprawie produktów:

Royo Polska Sp. z o. o. - właściciel marki ELITA
tel. (+48) 55 277 20 82
www: www.elitameble.pl
mail: sekretariat@elitameble.pl
PARTNERZY

CAD Projekt Cerramed         Electrolux kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble  Aurora    Cristalstone  Luxum logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY