REKLAMA
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

REKLAMA
aurora

Meble Elita

Mini forma = maxi efekt


data aktualizacji: 09-04-2021, 07:31

Lubisz porządek, harmonię we wnętrzu, ascetyczne i proste formy? Pomyśl o minimalizmie - nowym trendzie, który łączy dobry design, wygodę i… umiar. Źródeł minimalizmu należy doszukiwać się między innymi w azjatyckiej estetyce i filozofii zen. Buddyjscy mnisi urządzali przestrzenie sprzyjające wyciszeniu się. Unikali zbędnych bodźców, w tym rozpraszających dekoracji i niepotrzebnych mebli, aby móc medytować i modlić się w skupieniu.

Mini forma = maxi efekt

Z czasem prostota azjatyckich wnętrz wypełnionych światłem i jasnymi kolorami zainspirowała współczesnych architektów. Obecny minimalizm to elegancja i jakość. Brak zbędnych przedmiotów i ozdób, gładkie powierzchnie, proste formy, światło oraz naturalne materiały i kolory takie jak beż, biel, szarość czy czerń. Brzmi nudno? Nie, wbrew pozorom to bardzo wdzięczny styl pozwalający na zabawę i łączenie różnych trendów. Boho, skandynawski, klasyczny a nawet eklektyczny – przemyślane dodatki pięknie łączą je wszystkie.

A co z minimalizmem w łazience? Przede wszystkim warto się zastanowić czy wszystkie kosmetyki, czasem w zbyt kolorowych opakowaniach zasługują na wyeksponowanie. Ukrycie ich z pewnością stonuje i uspokoi łazienkowy „krajobraz”. Wykorzystanie gustownych dozowników czy buteleczek w jednym kolorze i stylu pozwoli na zachowanie harmonii, bez rezygnacji przy tym z aspektów praktycznych.

olekcja PURE

Dobrym rozwiązaniem jest kolekcja PURE utrzymana w jasnych barwach i klasycznym stylu. Łagodne połączenie aksamitnie wykończonej ceramiki z elementami drewnianymi oraz proste, eleganckie linie definiują jej minimalistyczny charakter.

kolekcja PURE

Miłośnikom odważniejszych kolorów z pewnością przypadnie do gustu kolekcja UMBRA, wykonana z ceramiki i drewna. Innowacyjna powłoka typu soft touch i czarne satynowe wykończenie podkreślają jej nowoczesny charakter.  

kolekcja UMBRAkolekcja UMBRA

Z kolei subtelne linie oraz ciepła, naturalna kolorystyka kolekcji GRAMA wprowadzą harmonię we wnętrzu, a „łazienkowy” nadruk w szarym kolorze nawiązuje do oszczędnego i bliskiego naturze trendu skandynawskiego. Elementy kolekcji zestawione z ciemnymi kolorami nowoczesnych, minimalistycznych łazienek z przyjemnością odegrają rolę pierwszoplanową rozjaśniając wnętrze, natomiast w tradycyjnych, stonowanych przestrzeniach doskonale uzupełnią naturalną kolorystykę.

kolekcji GRAMAkolekcji GRAMA

Nie bez znaczenia jest również to że minimalizm jest przyjazny środowisku. Nasze zakupy ograniczone tylko do niezbędnego wyposażenia muszą być przemyślane, a nie dyktowane chwilową, sezonową modą. Przy zakupie warto więc zwrócić uwagę jakie zostały zastosowane materiały oraz czy styl i forma będą modne również za kilka lat. W myśl zasady „less is more” minimalizm to nie tylko chwilowa moda ale styl życia.

Kontakt w sprawie produktów:

BISK S.A.
tel. (22) 736 46 00
www: www.bisk.eu
mail: bisk@bisk.plZobacz więcej treści z działu: meble i akcesoria
Zobacz więcej treści z działu: meble i akcesoria

REKLAMA


PARTNERZY

logo Piramida    Defra       Riho  Aurora  Cristalstone Luxum      DesignLight   BISK     Emako HafeleOristo APM MORKOM   Elements     Sapho      logo Adah     logo Coram

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY