REKLAMA

Grzejnik, który zapewnia więcej niż ciepło - propozycje od Sapho


artykuł promocyjny

Grzejnik w łazience jest konieczny. To właśnie w tym pomieszczeniu lubimy czuć ciepło i najczęściej podnosimy temperaturę nawet do 24 stopni. Nasz komfort termiczny to wypadkowa wielu czynników, ale ogrzewanie stanowi także ważny punkt w aranżacji łazienki. Na szczęście minęły czasy, kiedy urządzenie emitujące ciepło zabierało cenną przestrzeń. Obecnie mamy erę pięknych, designerskich i przede wszystkim praktycznych grzejników, które mogą być nie tylko dodatkową półką, suszarką dla ręczników, ale nawet ozdobą wnętrza.

Grzejnik, który zapewnia więcej niż ciepło - propozycje od Sapho

Kolor, kształt, styl — wybierając grzejnik, musimy podjąć wiele decyzji. Na szczęście w ofercie Sapho znajdziemy grzejniki, które zajmują mało miejsca, mieszczą się na wąskiej ścianie, czy są po prostu małe i poręczne. Część z nich to niemal dzieła sztuki, które mogą zastąpić obraz lub inną wiszącą dekorację. Wiele modeli posiada dodatkowe wyposażenie jak haczyki, czy relingi, dzięki czemu od razu spełniają dodatkowe funkcje.

 

UWAGA - Komfortowa temperatura w łazience to ta z przedziału 21-24 stopni!

 

Grzejniki pionowe - na wąską ścianę, do wnęki

 

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie najrzadziej stosuje się klasyczny układ z grzejnikiem pod oknem, bo często tego okna tu nie ma lub jest zagospodarowane przez inne elementy wyposażenia łazienki. Jednym ze sposobów na grzejnik, który zajmuje mało miejsca, jest wybór modelu pionowego, wysokiego, który zapewni odpowiednią temperaturę, a nie zabierze nam cennej przestrzeni.

Grzejniki pionowe - na wąską ścianę, do wnękiGrzejniki pionowe - na wąską ścianę, do wnęki

fot.: PASADOR elektryczna suszarka na ręczniki z wyłącznikiem czasowym 150x1500mm, 30W, kolor czarny oraz PILON grzejnik łazienkowy 270x1800 mm

 

Grzejniki czarne - nie tylko do łazienki w stylu loft

 

Grzejnik, który jest widoczny w wystroju wnętrza, powinien być dopasowany pod kątem kolorystyki. Moda na ciemne wyposażenie sprawia, że czarne grzejniki stają się coraz bardziej popularne i pasują do wnętrz w różnych stylach. Nowoczesne grzejniki mogą być gładkie, błyszczące, matowe, a nawet ze strukturą, która przypomina kamień.

ASTRA grzejnik w kolorze antracyt  BLOCK - grzejnik czarny mat COLONNA - grzejnik ze strukturą łupka

   ASTRA - w kolorze antracyt             BLOCK - czarny mat          COLONNA - ze strukturą łupka

Czarne grzejniki z pewnością dodadzą aranżacji szyku, ale warto pamiętać o ich nadrzędnej funkcji, czyli grzaniu i suszeniu ręczników. W związku z tym dobrze jest wybrać model wyposażony w dodatkowy uchwyt lub wygodną drabinkę. 

Grzejniki czarne - nie tylko do łazienki w stylu loftElcor - suszarka elektryczna SaphoGrzejniki czarne - nie tylko do łazienki w stylu loft

FEDE - czarny mat               ELECOR - elektryczna suszarka             SOPHINA - czarny mat                 

 

Grzejniki elektryczne - gdy liczy się niezależność

 

Grzejniki elektryczne to niezastąpione rozwiązanie w okresie przejściowym. Ciepła łazienka niezależnie od ogrzewania centralnego możliwa jest za sprawą zasilania elektrycznego. Wbudowana grzałka lub typowy grzejnik elektryczny to układ nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale także bardzo ekonomiczny, dzięki czemu może być użytkowany cały rok.

Grzejniki elektryczne w łazience - gdy liczy się niezależnośćGrzejniki elektryczne w łazience - stylowe i wygodne

ESKINADO                                       KARBO

W tej grupie znajdują się również elektryczne suszarki, które w łazienkowych wnętrzach zapewniają doskonały sposób na ogrzewanie i suszenie ręczników. Większość z nich posiada specjalne relingi ułatwiające rozwieszanie ręczników.

ELMIS Elektryczna suszarka na ręczniki

ELMIS Elektryczna suszarka na ręczniki

 

Stylowe grzejniki

 

Grzejnik to element architektoniczny, który stanowi integralną część wnętrza, dlatego coraz częściej przy jego wyborze ogromne znaczenie mają wygląd i design. Oprócz minimalistycznych form z geometrycznymi kształtami (jak Denali), dużą popularnością cieszą się również grzejniki bardziej finezyjne. Przykładem może być model Dorlion z konstrukcją zapewniającą wygodne wieszanie ręczników, czy Dupoli z matową strukturą i ciekawą bryłą kątową z połączeniem środkowym.

Stylowe grzejniki do łazienki - trendyStylowe grzejniki do łazienki - trendyStylowe grzejniki do łazienki - trendy

        DENALI                                          DORLION                                     DUPOLIDOBRA RADA - Grzejniki aluminiowe wymagają znacznie mniej wody, aby osiągnąć tę samą moc cieplną w porównaniu z grzejniki stalowymi i żeliwnymi. Co więcej, zajmie im to mniej czasu, nawet przy zastosowaniu kotła o mniejszej mocy.

 

Grzejniki można wyposażyć w dodatkowe akcesoria typu uchwyty o różnej konfiguracji, co nie tylko zwiększy ich funkcjonalność, ale może również zaważyć na ogólnym wyglądzie grzejnika.  

Zalety grzejników aluminiowych w porównaniu z grzejnikami stalowymi i żeliwnymiZalety grzejników aluminiowych

MIMOSA

Kontakt w sprawie produktów:

UBC s.r.o.
tel. +48 887 022 345, +420 774 715 004
www: sapho.pl
mail: info@sapho.plZobacz więcej treści z działu: grzejniki łazienkowe
Zobacz więcej treści z działu: ogrzewanie łazienki

REKLAMA


PARTNERZY

Imers     nVent Radox radiators   FENIX     Grupa ArmaturaInstal-Projekt Sapho  Ferdom Ferro

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY