REKLAMA

Grzejnik elektryczny do łazienki - przegląd najciekawszych modeli


artykuł promocyjny

Ogrzewanie elektryczne daje nam niezależność, wysoki komfort oraz bezproblemowo zapewnia ciepło w każdych warunkach bez wysiłku, bez obsługi. Tego typu grzejniki często wybierane są właśnie do łazienki, niezależnie od zastosowanego innego źródła ciepła w domu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - ciepła łazienka to podstawa naszego komfortu termicznego i często właśnie w tym pomieszczeniu oczekujemy go wcześniej niż w pozostałych pomieszczeniach lub chcemy mieć wyższą temperaturę. Wówczas wystarczy włączyć do gniazdka wtyczkę i ciepło wypełni wnętrze.

Grzejnik elektryczny do łazienki - przegląd najciekawszych modeli

fot.: Sapho

 

Grzejniki elektryczne - czy są ekonomiczne?

 

Ogrzewanie elektryczne uchodzi za najbardziej ekologiczne, bez emisji szkodliwych związków do atmosfery, smogu i dymu w sezonie grzewczym. Bez wątpienia to także wygodny sposób na zapewnienie ciepła w domu, bo nie musimy martwić się zapasem opału, jego składowaniem i dokładaniem do pieca. Wątpliwości budzi jednak koszt użytkowania takiego systemu. Prąd do tanich nie należy, a podwyżki w tym sektorze są regularne i pewne. Elektryczne grzejniki do łazienki posiadają jednak systemy regulacji temperatury, dzięki czemu nie generują dużego zużycia prądu. Nowoczesne grzejniki zapewniają ekonomiczne ogrzewanie i dbają o oszczędne zużycie energii. Warto pamiętać również o dobrych nawykach związanych z ogrzewaniem łazienki. Przez całą dobę powinniśmy utrzymywać w łazience temperaturę na poziomie, jaki panuje w pozostałej części domu (zalecana temperatura to 20-21°), a jedynie przed kąpielą podnieść ją o 2-3 stopnie. 

fot.: Instal-Projekt

Oprócz typowych grzejników elektrycznych standardem o bardzo praktycznym zastosowaniu są grzejniki włączone w instalację ogrzewania centralnego, które posiadają dodatkowo grzałkę elektryczną używaną w czasie, gdy instalacja centralnego ogrzewania nie pracuje.

fot.: Retrowoda.pl - grzałka elektryczna do grzejników Elza

 

Nowoczesne grzejniki łazienkowe elektryczne - zestawienie oferty rynkowej

 

Sapho

Czeski producent posiada w swojej ofercie kilknaście propozcyji elektrycznych grzejników i suszarek na ręczniki zasilanych na prąd. Od bardzo minimalistycznych form po ciekawe kompozycje z wykorzystaniem dodatkowych elementów typu uchwyty.

Grzejniki czarne - nie tylko do łazienki w stylu loft

Pasador                                   Elzor                                   Elemis

Zobacz więcej >> link

 

Instal-Projekt


Instal-Projekt oferuje kilka modeli zaislanych energią elektryczną, które cechują się ultra-cienką konstrukcją, nowoczesnym designem oraz innowacyjnych technologii. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych grzejników.

    Bionic Electro 2                                                        Primavera                     

Zobacz więcej >> link

 

VETTO

W ofercie Vetto znajdziemy stylowe grzejniki retro w wykończeniu chrom oraz stare złoto. Model BUXTON to typowy grzejnik retro w stylu wiktoriańskim - Old England, który odmieni wygląd każdej łazienki. Perfekcyjna jakość wykonania, i wysokiej klasy materiały wpływają na jego niepowtarzalny wygląd. Podłączenie grzejnika możliwe bezpośrednio do gniazdka 230W, grzejnik sam reguluje temperaturę na poziomie +/- 60° C.

BUXTON

Zobacz więcej >> link


BREM

e.CANNUCCIA to zabawny grzejnik elektryczny z grupy premium, zainspirowany sławną, zwyczajną słomką do napojów. Może być wieszakiem na sukienki lub ręczniki oraz jest dostępny w trzech rozmiarach, z różnymi kątami nachylenia.

e.CANNUCCIA - zabawny grzejnik elektrycznye.CANNUCCIA - zabawny grzejnik elektryczny

Zobacz więcej >> link

 

RADOX

Nova-E to naścienny grzejnik elektryczny z grzałką Rex Due. Jest to pionowy płaski model dostępny w dowolnym kolorze z palety Radox. Model Upper Quadro- E to klasyczna drabinka z możliwością zamówienia w innym kolorze oraz rozmiarach. 

Nova-E                                           Upper Quadro- E                

Zobacz więcej >> link

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sapho, Retrowoda.pl, Instal-Projekt, Brem, Radox

Zobacz więcej treści z działu: grzejniki łazienkowe
Zobacz więcej treści z działu: ogrzewanie łazienki

REKLAMA


PARTNERZY

Imers     nVent Radox radiators   FENIX     Grupa ArmaturaInstal-Projekt Sapho  Ferdom Ferro

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY