REKLAMA

Akcjum


Rozwiązania Deante do łazienki bez barier


data aktualizacji: 22-10-2021, 11:06

Co zrobić, by stworzyć w łazience przestrzeń pozbawioną trudności, przyjazną dla osób starszych i niepełnosprawnych? Deante, producent wyposażenia łazienki, przywiązuje dużą wagę, by dostarczać rozwiązania ułatwiające i uprzyjemniające korzystanie z łazienki osobom mającym trudności w poruszaniu się. 

Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

Osoby niepełnosprawne mają problem nie tylko z wchodzeniem do głębokiej wanny. Kłopotliwe może być również korzystanie z brodzika, dosyć wysokiego w przypadku tradycyjnej kabiny prysznicowej. Dobrym wyborem może być kabina typu walk-in. Jest nie tylko praktyczna, ale również świetnie się prezentuje. Takie kabiny wyróżnia prosta konstrukcja pozbawiona listwy progowej. To daje całkowicie swobodny dostęp do prysznica.

Z systemem zabudowy prysznica Kerria Plus zyskujemy duży wybór wymiarów drzwi i ich łączeń. Dzięki temu można stworzyć różne kombinacje, tak by najlepiej dopasować kabinę do potrzeb użytkownika lub dostępnej przestrzeni w łazience. Daje to możliwość np. zamontowania prysznica o wnęce czy w rogu pomieszczenia. Co więcej, dzięki specjalnej budowie zawiasów, drzwi można złożyć - przydaje się to np. kiedy osoba niepełnosprawna chce wjechać do kabiny wózkiem.

Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

fot.: Mokko - kabina typu walk-in

Równie dobrymi wyborami będzie kabina typu walk-in Abelia, dzięki której można stworzyć przestronną, komfortową strefę prysznicową, oraz kabina walk-in Mokko z pomysłowym rozwiązaniem w postaci wieszaków na ręczniki wyciętymi w tafli szkła.

Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

Warto dodać, że kabiny Deante wyposażono w powłokę Active Cover - zabezpiecza ona szyby przed powstawaniem zacieków i ułatwia zachowanie kabiny w czystości.

Jeśli ktoś nie chce mieć kabiny z brodzikiem, ale nie jest też zdecydowany na kabinę bezprogową typu walk-in, powinien zainteresować się kabinami z listwą progową. W ofercie Deante takie kabiny można znaleźć w kolekcjach Arnika, Kerria Plus, Apinia i Abelia. Kabiny z listwą progową dają gwarancję suchej, bezpiecznej dla użytkownika, podłogi wokół strefy prysznica.

Łazienka bez barier to jednak nie tylko kabina prysznicowa przyjazna niepełnosprawnym. W kolekcji Vital Deante proponuje całą gamę akcesoriów łazienkowych, baterii, natrysków i ceramiki. Znaleźć można tu m.in. praktyczne uchwyty ścienne w wykończeniu chrom lub nero. Wytrzymują duże obciążenie, a poza domyślną funkcją mają też funkcje dodatkowe - w zależności od modelu służą jako wieszak na ręcznik, drążek prysznicowy czy uchwyt na papier toaletowy.

Rozwiązania Deante do łazienki bez barierRozwiązania Deante do łazienki bez barier

fot.: Uchwyty z kolekcji Vital

Kontakt w sprawie produktów:

Deante
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: deante@deante.plZobacz więcej treści z działu: łazienka dla niepełnosprawnych

REKLAMA


PARTNERZY

Akcjum logo Coram Emako          KOŁO  Luxum Cristalstone logo Deante    Werit

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY