REKLAMA

.

Umywalki granitowe


artykuł promocyjny

Wygoda oraz funkcjonalność umywalki to najważniejsze warunki, które trzeba spełnić przy jej wyborze. Umywalka to najczęściej używany element całej łazienki. Jej umiejscowienie w centralnym punkcie przestrzeni każe się zastanowić nad jeszcze jedną ważną kwestią, a mianowicie nad jej designem. Jako że jest jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy po wejściu do pomieszczenia, musi być atrakcyjna wizualnie. Zamiast trzymać się stałego schematu, warto pomyśleć o wyjściu bardziej nieszablonowym w kontekście łazienki, jakim jest granit.

Umywalki granitowe

Co daje granit?

 

Granit to mówiąc najprościej mieszanka piasku kwarcowego z żywicą, do niedawna używany był gównie do produkcji zlewozmywaków. Obecnie jest oryginalną alternatywą dla ceramicznych wyrobów i umożliwia tworzenie spójnych interesujących aranżacji dla łazienki i kuchni.

Czerń, szarość i beż to wykończenia najpopularniejsze wśród granitowych wyrobów. Każde z nich zaprezentuje się efektownie zarówno w zestawieniach monochromatycznych - z korkami, bateriami, czy syfonami dekoracyjnymi  w różnych wykończeniach - i zestawieniach kontrastowych.

Jako ogromne zalety umywalek granitowych można wyróżnić ich właściwości odpornościowe.

  • Na zarysowania
  • Na uderzenia
  • Na przebarwienia
  • Na szok termiczny
  • Na wysoką do 190°C temperaturę

 

Z czym łączyć?

 

Ostatnio coraz częściej sięgamy po wykończenia umywalek, dające podczas planowania łazienkowej aranżacji szersze pole do manewru, ze względu na stale rosnącą popularność kolorowej armatury.

Beżowa umywalka nablatova LaveoAMBER VGR1521TCiemna nablatowa umywalka Laveo

Seria Amber to idealne rozwiązanie dla osób doceniających niebanalne rozwiązania. Nablatowy model jest przeznaczony do instalacji z bateriami podtynkowymi oraz wysokimi. Istnieje możliwość przełamania centralnego klasycznego ułożenia i dowolnego ustawienia armatury względem umywalki, dzięki brakowi wyciętych fabrycznie otworów na baterie.

Granitowa czarna umywalka amberUmywalki w czarnym wykończeniu zwrócą uwagę wielbicieli nowoczesności, gdyż ciężko sobie wyobrazić bardziej elegancki zestaw niż czarna umywalka z czarną baterią. Bateria w geometrycznych, ostrzejszych kształtach pomaga bardziej podkreślić futurystyczny charakter. Warto pamiętać, że czarną umywalkę można połączyć z każdym kolorem armatury, gdyż kolor czarny jest idealny właśnie do tworzenia kontrastujących zestawień.


Granitowa czarna umywalka amber
Bateria w złotym kolorze świetnie prezentuje się w połączeniu z beżowym granitem, ze względu na jej ciepły odcień. Efektownie tu będą wyglądać zarówno baterie w tradycyjnym żółtym odcieniu złota, jak i w jego różowym wariancie. Różowe złoto, mimo że jest efektowne, to jednak bardziej stonowane, więc doskonale sprawdzi się w delikatniejszych wnętrzach boho. Żółty odcień lepiej wpasuje się we wnętrza glamour, gdyż skupia na sobie uwagę w zdecydowanie większym stopniu.


Szara grafitowa umywalka AmberUmywalka granitowa w szarym wykończeniu będzie pasować do klasycznie wykończonych łazienek. Wygląda dobrze z bateriami w grafitowym oraz chromowym wykończeniu. Klasyka w postaci baterii chromowych jest jednak wyborem na tyle uniwersalnym, że można ją zestawić z powodzeniem nawet z czarną umywalką, zyskując nowoczesny styl i kontrastowe połączenie.

 

Dodatki

 

Dekoracyjne korki klik-klak będą bardzo dobrze wyglądać na tle kolorowych granitowych umywalek. Do tej pory pełniły one funkcję wyłącznie użytkową, ale w ostatnim czasie traktowane są również jako elementy ozdobne. Jest możliwość doboru korka do koloru granitu lub w kontrze do niego, w taki sposób, aby tworzył z baterią zestaw.

Dekoracyjne korki Laveo

Kwestia odnośnie do wyboru syfonu wygląda podobnie. W towarzystwie odkrytych syfonów dekoracyjnych szczególnie dobrze wyglądają montowane na grubych płytach umywalki nablatowe. Dzięki szerokiej kolorystycznej ofercie możliwe jest kreowanie kontrastowych lub jednokolorowych zestawów.

Wybór koloru syfonu

Produkt polski i projektowany
Umywalki granitowe Laveo są produktami całkowicie polskimi, zaprojektowanymi przez Marię Kubiak -  Managera Procesu Produkcyjnego. Produkowane są we własnej fabryce wyrobów granitowych zlokalizowanej pod Poznaniem.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: kontakt@laveo.plZobacz więcej treści z działu: umywalki, miski wc, pisuary
Zobacz więcej treści z działu: ceramika sanitarna

REKLAMA


PARTNERZY

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY