REKLAMA

patron besco

  

Ile kosztuje remont łazienki?


data aktualizacji: 20-01-2022, 13:25

Chociaż łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w całym domu, to jednak wydatki związane z jej remontem są największe. Wszystko dlatego, że w łazience musi znaleźć się jakościowe wyposażenie, które spełnia wiele funkcji w zakresie dbania o naszą higienę czy pielęgnację ciała. Co więcej, remont łazienki przeprowadzamy raz na 10-12 lat, w związku z tym wszelkie elementy, jakie się w niej znajdą, muszą wyróżniać się nienaganną wytrzymałością. Czy da się jednoznacznie wskazać koszty remontu takiej przestrzeni? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Ile kosztuje remont łazienki?

Jak wyliczyć koszt remontu łazienki?

 

Planujesz remont małej łazienki w bloku czy salonu kąpielowego w domu wolnostojącym? Przestrzeń ma ogromne znaczenie, jeśli mamy uwzględniać koszty realizowanych prac. Pod uwagę weź także jakość materiałów wykończeniowych i ich rodzaj. Najwięcej zapłacisz za kolekcje premium, kamień naturalny czy wannę wolnostojącą albo z hydromasażami. Wyliczając koszty remontu łazienki, koniecznie weź pod uwagę własne potrzeby oraz preferencje innych użytkowników. W pierwszym etapie niezbędny będzie projekt. Od niego zależeć będą koszty.

 

Średni koszt remontu łazienki

 

Wylicza się, że najmniej za remont łazienki trzeba zapłacić około 14 tysięcy złotych. Te prace uwzględniają jednak wyposażenie tej najniższej jakości. Łazienki jakości premium to już wydatek rzędu 36 złotych.

Pamiętaj, że na koszty remontu wpływ ma wiele czynników, nie tylko jakość elementów wyposażenia łazienki czy zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, ale również koszty robocizny. W tym aspekcie na pewno nie warto oszczędzać, ponieważ za profesjonalizm płaci się więcej. Tutaj nie ma jednak miejsca na fuszerkę, przecież nie chcesz realizować remontu w krótkim czasie kolejny raz.

 

Jak obniżyć koszty remontu łazienki?

 

Wiemy już, że musisz zapłacić sporo za ekipę remontową i fachowców, którzy wykonają konieczne prace. Musisz również nabyć jakościowe elementy wyposażenia łazienkowego wnętrza. Czy w takim razie udaje się zminimalizować koszty remontu? Oczywiście, że tak.

Świetnym pomysłem jest kompletowanie niezbędnych elementów na wyprzedażach i specjalnych promocjach cenowych. Weź pod uwagę, że armatura łazienkowa czy płytki najdroższe są wiosną i na początku maja, bo właśnie wtedy realizowanych jest najwięcej remontów. Stawiaj na sezonowe rabaty albo zakupy w dyskontach, ale zawsze nabywaj towar pełnowartościowy, pozbawiony najmniejszych wad.

Zamiast tracić długie godziny w sklepach stacjonarnych, wybierz zakupy przez internet. W sklepach online takich jak wannaczykabina.pl znajdziesz najlepszej jakości elementy wyposażenia łazienki w atrakcyjnych cenach. Zakupy w takich miejscach są finalnie tańsze, bo sama działalność e-sklepów nie generuje tak wysokich kosztów, na czym korzystają klienci.

Co więcej, robiąc zakupy przez internet, masz też gwarancję transportu towarów nawet o dużym gabarycie i dużej wadze, więc kolejny problem zostaje zniwelowany.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Wannaczykabina.pl

Zobacz więcej treści z działu: porady łazienkowe

REKLAMA


PARTNERZY

logo Deante     Electrolux    Imers      Tesa Weber  Rigips  Luxum Cristalstone Ferdom     logo Piramida   Mantes  logo Elkamino Dom nVent  Knauf logo Coram logo Kuchinox Laveo     Aurora

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY