REKLAMA

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

.

Łazienka jak z Orient Expressu


artykuł promocyjny

Orient Express stanowi inspirację zarówno dla pisarzy i twórców filmowych, jak i projektantów wnętrz. Aranżacje łazienek upodabniane do legendarnego pociągu odznaczają się niesamowitym luksusem, a także kunsztem wykonania każdego detalu.

Łazienka jak z Orient Expressu
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Opływający w luksusy pociąg realizował marzenia Georges’a Nagelmackersa. Był również spełnieniem marzeń pasażerów – odnoszących się do dalekich podróży, łączących Paryż z Konstantynopolem, czyli Wschód z Zachodem.

Twórca legendarnej maszyny obrał sobie za cel zagwarantowanie wielu znamienitym gościom maksymalnej wygody. Chodziło o to, aby wszystko było najwyższej jakości, komfortowe i funkcjonalne.

 

Królestwo luksusu

 

Przykładowa łazienka, zaprojektowana zgodnie z klimatem Orient Expressu, posiada jasny zaokrąglony sufit, kojarzący się z wagonem najsłynniejszego pociągu świata. Niewątpliwie przypomina tamten, lustrzany, poprzecinany licznymi łukami.

Dominującymi barwami są tu intensywne odcienie burgunda i brązu, kontrastujące ze złotymi akcentami. Takie zestawienie ani trochę nie dziwi, gdyż jak wiadomo, złoto stanowi synonim bogactwa, luksusu i przepychu.

Wysmukły złoty postument zdobi duży wazon z bukietem białych kwiatów, a głęboka biała wanna stoi na masywnych złotych lwich łapach. Złotem połyskująca jest także umywalka umieszczona w jasnym marmurowym blacie.

Bateria umywalkowa Vitto Black Gold

Elementami złota przyozdobiono również czarną armaturę dobraną do całości aranżacji. Mowa o eleganckich bateriach z ekskluzywnej kolekcji VITTO BLACK GOLD, gdzie delikatne zdobienia idealnie łagodzą geometryczną formę.

Bateria umywalkowa została w charakterystyczny sposób pochylona w stronę misy. Masywny korpus w matowej czerni nabiera lekkości, dzięki spłaszczonej wylewce i perfekcyjnie gładkiemu, złotemu uchwytowi.

Bateria wannowa ścienna Vitto Black Gold

W modelu wannowym widać błyszczące kwadratowe maskownice, złoty uchwyt i przełącznik. Dekoracyjny, wręcz biżuteryjny charakter nadają baterii odcinające się od ciemnego tła płytek i matowoczarnego korpusu elementy w odcieniu gold. Bateria ta nie tylko potęguje wrażenie luksusu, ale także stanowi urządzenie nowoczesne i bardzo funkcjonalne.

 

Urok art déco

 

Ze stylem art déco, który panował w wyobraźni projektantów z okresu świetności Orient Expressu, bez wątpienia kojarzą się geometryczne formy, złocenia oraz kontrasty. Nurt ten znany jest z poszukiwań piękna w funkcjach przedmiotów użytkowych i ich doskonałym wykonaniu. W tym przypadku ważną rolę odgrywały dbałość o detale oraz wykorzystywanie szlachetnych materiałów.

W omawiany styl trzeba również wpisać pokrytą palisandrowym fornirem szafkę pod umywalkę, która posiada opływowy kształt i delikatne złote nóżki. Wąskie, prostokątne kafelki ułożone do jednej trzeciej wysokości ściany, wyglądają jak boazeria. Niebanalny efekt daje typowy dla art déco wzór wachlarzy na ścianach.

Nad umywalką powieszone zostało duże lustro o zgeometryzowanym kształcie. W strefie wanny nie dało się pominąć ażurowego parawanu, a w strefie sanitarnej nie powinno zabraknąć bidetu ze złoto-czarną baterią VITTO BLACK GOLD.

Nie można oczywiście pominąć także kwestii oświetlenia. Kinkiety i żyrandol z kryształkami napełnią pomieszczenie ciepłą, żółtą poświatą, odbijającą się od błyszczących powierzchni.

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: info@ferro.plZobacz więcej treści z działu: baterie, panele i natryski
Zobacz więcej treści z działu: armatura łazienkowa

REKLAMA


PARTNERZY

Polysan   Sapho     Grupa Armatura     Riho       Invena       logo Besco Ferro       BISK       Werit   Diamond Cerramed   Sfa Luxum Cristalstone  Laveo      logo Kuchinox AKCJUM

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

POLECAMY

PORADNIK

NASZE SERWISY